30 tulevikule
pühendatud aastat


Kontaktid on väärtuslik valuuta

2011. aastal EBS-is rahvusvahelise ärijuhtimise MBA lõpetanud Siim Lepisk leiab, et EBS on äriliste ambitsioonide kiirendi.

SEB Pangas innovatsioonijuhina töötav mees kinnitab oma kogemusest, et EBS annab igaühele võimaluse õppida parimatelt, kuidas luua üha suuremat väärtust oma klientidele ja ühiskonnale laiemalt. “Nende teadmiste, oskuste ja kontaktidega tasub suuri asju korda saata!”

Kontaktid, muide, on see võlusõna, mida mainivad kõik EBS-i vilistlased. Siim Lepisk kinnitab, et EBS Executive MBA (EMBA) ja MBA alumni võrgustik on võimas ning annab tõhusa lahenduse mis tahes ärilisele väljakutsele. Praegustel ebsikatel soovitab Lepisk veeta palju aega koolikaaslastega: “Lahendage koos keerulisi ülesandeid, vahetage telefoninumbreid ja ühenduge LinkedInis. Teie koolivendadest ja -õdedest saavad peagi teie parimad kolleegid või koostööpartnerid.”

1996. aasta MBA lennu lõpetajad sõlmisid elus hästi hakkama saamise lepingu.

Lauri Past, kes lõpetas EBS-is 2006. aastal bakalaureuseõpingud ja 2009. aastal magistrantuuri, leiab, et kõige olulisema pagasina võttis ta EBS-ist kaasa hulga tutvusi, nende seas mitu väga head sõpra. Praegu konsultatsioonifirma PwC partnerina tegutsev Past lisab, et pragmaatilise inimesena meeldis talle EBS-i hariduse praktilisus, mis tuli ka PwC karjääri alguses kasuks. “Olen palju tegelnud ülikoolist tulnud noorte värbamisega ning võin kinnitada, et EBS-i hariduse praktiline pool on tugevaks teguriks tööjõuturule sisenemisel.”

2010. aastal EBS-is rahvusvahelise ärijuhtimise magistrantuuri lõpetanud Priit Viru töötab ülemaailmse internetireklaamiettevõtte Adcash finantsjuhina. EBS-i tuli ta õppima mitmel põhjusel, millest peamised olid EBS-i praktiline lähenemine majandushariduse andmisele ning rahvusvahelisus. Ta leiab, et EBS annab vajalikud põhitõed ja teadmised, mida ettevõtlik inimene saab rakendada igas valdkonnas.

EBS-ist kaasa saadud olulisima varana mainib Priit Viru ambitsiooni tegutseda suurelt ja rahvusvaheliselt. “EBS on avardanud minu maailmapilti, andnud rahvusvahelise tutvusvõrgustiku ning arusaama, et tagasihoidlikkuseta jõuab elus kaugemale. Haridus on oluline, aga EBS annab palju muudki. Eriti soovitan kasutada võimalust minna vahetusüliõpilasena välismaale õppima – see on kogemus, mida ei kahetse!”

Ideaalne kombinatsioon loengutest ja tutvustest

Nick Vocht lõpetas EBS-i 2004. aastal topelt magistrikraadiga: kaubanduse ja majanduse (Rotterdam) ning ärijuhtimise (EBS) erialal, praegu töötab North Sea Lubricants B.V. direktorina

“2002. aastal oli topeltkraadi võimalik omandada Ameerika Ühendriikides, Inglismaal, Saksamaal, Austraalias ja Eestis. Eesti oli kõige ebatavalisem riik ning olles tutvunud EBS-iga, tundus see olevat kõige huvitavam valik teistega võrreldes.

EBS pakkus mulle ideaalselt tasakaalustatud valiku professionaalseid loenguid nii kohalike kui ka välislektorite poolt. Loenguid andsid inimesed, kes on töötanud konkreetsetes valdkondades, mis andis võrratult rohkem kui vaid õpikutes esitatud materjali meeldejätmine.

Lisaks toimus laialdane valik huvitavaid sotsiaalseid üritusi. See on oluline nii ülikoolis õpitavate aastate jooksul kui ka edaspidiseks eluks, et aru saada, kui väga on tasakaalustatud eluks vaja nii karjääri kui ka sotsiaalset elu, mitte ainult ühte või teist. Seega pakub EBS ideaalset kombinatsiooni professionaalsetest loengutest ja sotsiaalsest võrgustikust.”