30 tulevikule
pühendatud aastat


Ihaldusväärne Kuldne Haba

1999. aastal anti EBS Üliõpilasesinduse eestvedamisel esimest korda välja auhind, millest kujunes edaspidi ebsikate kõige ihaldusväärsem tunnustus – Kuldne Haba.

Nimi tuleneb kooli asutaja Madis Habakuke nimest ning Kuldse Habaga tunnustab EBS oma kõige silmapaistvamaid töötajaid, õppejõude, õpilasi ja vilistlasi.

Kuldne Haba antakse välja eri kategooriates: parimad õppejõud, parim tegu, tudengi sõber, aasta kolleeg jt. Pälvitud on ka aasta geeniuse, stiilseima õppejõu, kauneima neiu ja suurima pidutseja Kuldne Haba. Kaks inimest on saanud elutöö Haba: 2007. aastal anti see professor Madis Habakukele ning 2018. aastal lektor Viljo Kallasele.

Traditsiooniline Kuldse Haba gala toimub aprillis ning see toob kokku sadu ebsikaid: nii õpilasi-üliõpilasi, vilistlasi, õppejõude, töötajaid, Erasmuse tudengeid kui ka EBS-i partnereid.

2018. aastal toimus Kuldse Haba gala Swissôtel Tallinnas, kus tunnustati viimase aasta jooksul silma paistnud ebsikaid 12 kategoorias. Esimest korda valiti ka aasta hebsikat ehk tunnustati silmapaistvaimat EBS Helsingi üliõpilast.

Aastatel 2000–2006 ja 2013–2014 Kuldset Haba välja ei antud, sest üliõpilasesinduses nappis energilisi eestvedajaid. 2007. aastal traditsioon taaselustati ning see on püsinud praeguseni.

Lisaks Kuldsele Habale on EBS-is aastate jooksul välja antud teisigi aunimetusi. Juba 1992/1993. õppeaastast on järjepidevalt valitud parimat õppejõudu. Õppeaastate parimad õppejõud on nimetatud üliõpilaste tagasiside ning teadus- ja arendustöö tulemuste põhjal. 2006. aastal hakati välja andma auhinda EBS-i Parim Tegu, millega tunnustatakse EBS Groupi allüksuste tegevust.