30 tulevikule
pühendatud aastat

Äriharidus saarlastele

EBS kasvas Eesti taasiseseisvumise algusaastail mühinal – tulid uued õppeprogrammid, uued õppevormid ja laieneti Tallinnast väljapoolegi.

Saarlaste initsiatiivil avati 1994. aasta sügisel Kuressaares EBS-i filiaal, kus sai magistrantuuris õppida rahvusvahelist ärijuhtimist. Esimesel aastal asus õppima 27 Saare maakonnas juhtival kohal töötavat inimest. Edaspidi lisandus infotehnoloogia erialal õppimise võimalus.

Saaremaa filiaali juhtis kogu üheksa-aastase tegutsemise jooksul Toomas Takkis. Koolist käis läbi 219 inimest, kellest 27 jõudis lõpudiplomini.

Saaremaal tegutses 9 aastat EBS-i filiaal.

Mustad pilved kerkisid õppetöö jätkamise perspektiivikuse vaatevinklist filiaali kohale 2002. aasta sügisel, kui esimesel kursusel alustas ärijuhtimise õpinguid vaid üheksa inimest ja infotehnoloogia erialale ei laekunud ühtegi sooviavaldust.

Põhjus oli lihtne: äsja oli tegevust alustanud Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž, mis pakkus õppimisvõimalust samadel erialadel nagu EBS, kuid tasuta. Teisalt oli EBS ainuke ülikool Saaremaal, kus sai õppida töö kõrvalt ehk kaugõppes. Juhtus paratamatu – konkurentsis jäi alla väiksem ning 2003. aasta juunis EBS-i Saaremaa filiaal suleti.

“Pisike erakool ei suuda riigi poolt ülal peetava kooli kõrval ellu jääda,” põhjendas Madis Habakuk Meie Maale antud intervjuus. Habakuk mainis ka, et EBS-i nõukogus on vastu võetud põhimõtteline otsus: kui on näha, et tegevusala hakkab allamäge minema ja paistab, et ei õnnestu seda päästa, siis tuleb see ära lõpetada, mitte lasta tal aastatega hääbuda loomulikku surma.